Skills sp. z o.o.

FAQ czyli Często Zadawane Pytania nt. kursów akredytowanych

FAQ czyli Często Zadawane Pytania nt. kursów akredytowanych

FAQCzy istnieje możliwość bezpośredniego przystąpienia do egzaminu, bez uprzedniego uczestniczenia w szkoleniu?

Zdawanie samego egzaminu (bez udziału w szkoleniu) nie jest zgodne z wymaganiami akredytacyjnymi dla ATO (Accredited Training Organisation) . Wymagane jest aby osoby chcące podejść do egzaminów, najpierw wzięły udział w akredytowanym szkoleniu. W trakcie akredytowanego kursu wyposażamy uczestników w solidną dawkę wiedzy i przybliżamy praktyczne aspekty zarządzania, co pozwala nie tylko na zdobycie oficjalnego certyfikatu, ale również nabycie umiejętności wymaganej od kierownika.

Spis treści:

Jestem samoukiem i zazwyczaj uczę się indywidualnie, pracując z podręcznikiem, dlaczego właściwie miałbym brać udział w Państwa szkoleniu?

Uczestnik naszego szkolenia uzyskuje korzyść edukacyjną czyli wiedzę przekazaną przez doświadczonego trenera w wypracowany przez nas od 2004 roku sposób. W trakcie szkoleń stosujemy różne metody nauki: wykłady, ćwiczenia grupowe i indywidualne, próbne egzaminy z omówieniem wyników. Uczestnik otrzymuje także niepowtarzalną możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z pracownikami największych polskich i międzynarodowych firm.

Każde szkolenie, zwłaszcza zakończone egzaminem certyfikującym pozwala na uzyskanie szybkiego zwrotu z inwestycji w dzięki podniesionym kwalifikacjom, nawiązanym kontaktom biznesowym i zdobytym od innych uczestników doświadczeniom.

Jaka jest zdawalność egzaminów Foundation i Practitioner?

Oba egzaminy sprawdzają różne umiejętności i zdawalność egzaminu Practitioner jest mniejsza niż w przypadku egzaminu Foundation. Zdawalność ma znaczenie jednak jest ona wynikiem pracy uczestnika i firmy szkoleniowej.

 

Licencja: skills®

Licencja: skills®

Licencja: skills®

Do certyfikatów w naszej firmie podchodzimy jednak tak jak do prawa jazdy. Prawo jazdy potwierdza kwalifikacje do prowadzenia pojazdów. Przydaje się w przypadku kontroli drogowej, ale o tym czy ktoś poradzi sobie na drodze decydują umiejętności. To właśnie umiejętności kształcimy w trakcie szkoleń, by uczestnicy dobrze radzili sobie w nowej lub obecnej roli.

Czy książka otrzymana w trakcie szkolenia jest moją własnością?

Uważamy, że uczenie się danej metody wyłącznie na podstawie materiałów szkoleniowych jest jak czytanie streszczenia zamiast źródła, dlatego w przypadku naszych szkoleń uczestnik otrzymuje podręcznik (o wartości od 100 do 650 złotych) na własność. Osoby zainteresowane zakupem podręcznika przed szkoleniem zapraszamy do kontaktu info@skills.pl.

Chciałabym zrobić notatki, ale nie wiem czy Państwo mi ją pożyczyli, czy ją zakupiłam  i mieści się ona w  cenie szkolenia?

Podręczniki traktujemy jak podstawę do nauki i pracujemy z nim intensywnie w trakcie szkoleń. Uczestnicy oznaczają odpowiednio podręcznik wspólnie z trenerem, na szkoleniu. Z tego powodu zachęcamy uczestników, by robili notatki w podręczniku, które mogą w szczególności przydać się na egzaminie Practitioner.

Ile stron ma podręcznik? Czy to jest obszerna lektura?

Podręcznik ma ok. kilkuset stron, więc czytanie go zajmuje nawet do 10 godzin. Podręcznik omawiamy szczegółowo w trakcie szkolenia, lecz kto gruntownie przeczyta go przed rozpoczęciem szkolenia, będzie mógł od początku aktywnie uczestniczyć w spotkaniu i lepiej przygotuje się do egzaminu.

W celu odpowiedniego przygotowania się do szkolenia, sugerujemy, aby poświęcić czas na wcześniejsze, rzetelne przestudiowanie całego podręcznika. Z tego powodu wysyłamy podręcznik przed szkoleniem, żeby można się było z nim zapoznać. Osoby zainteresowane zakupem podręcznika przed szkoleniem zapraszamy do kontaktu info@skills.pl.

Jestem zainteresowana szkoleniem przez Internet. Jak wygląda takie szkolenie?

Nasze szkolenia wraz z egzaminami są dostępne przez Internet w dowolnym miejscu na świecie.
Od 2010 roku prowadzimy szkolenia przez Internet wraz z egzaminami dla uczestników w następujących miejscach.

Licencja: skills®

Uczestnik dołącza („na żywo”, w formie live learningu), zdalnie do grupy stacjonarnej i również zdalnie zdaje egzaminy. Uczestnicy zdalni z całą grupą utrwalają materiał, a trener zadaje im prace domowe i sprawdzania postępy nauki w trakcie szkolenia.

W przypadku  szkolenia przez Internet, uczestnik bierze udział w szkoleniu tak jak grupa stacjonarna tzn., że jest cały czas widoczny przez kamerę, trener zadaje mu pytania, a on udziela odpowiedzi na pytania. Ćwiczenia robione w grupach angażują również uczestników biorących udział przez Internet.

Osoby biorące zdalny udział w szkoleniu, prosimy o kliknięcie w odpowiedni  link pierwszego dnia szkolenia , w celu przetestowania łącza przed szkoleniem i dołączenia online do kursu.

Jak wygląda egzamin zdawany przez Internet?

Egzamin przez Internet zdaje się przed własnym komputerem, wyposażonym w kamerę i mikrofon.

Podczas zdalnego egzaminu uczestnik jest zdalnie nadzorowany przez „Invigilatora”. Osoba ta sprawdza przed egzaminem (za pomocą kamery uczestnika) czy w pokoju nie ma niedozwolonych materiałów lub innych osób. W trakcie egzaminu nadzoruje za pomocą kamery i mikrofonu zgodność z zasadami egzaminacyjnymi. Za pomocą specjalnej aplikacji Invigilator widzi również ekran komputera osoby zdającej. Więcej informacji można znaleźć w następującym dokumencie FAQsProctorU2016

Jak otrzymam certyfikat?

Absolwent szkolenia po uzyskaniu pozytywnego wyniku na egzaminie, w ciągu ok. 1-2 dni otrzymuje oficjalny certyfikat od APMG/Peoplecert  – standardowo w postaci elektronicznej. Certyfikat pobiera się poprzez zalogowanie poprzez na portal, na którym uczestnik logował się przy rejestracji na egzamin.

Jaka metodyka pomoże mi najlepiej zarządzać projektem. Niedawno zostałem PM i potrzebuję edukacji w zakresie zarządzania projektami. Jakie jedno – dwa – trzy kolejne szkolenia Państwo polecają? PRINCE2®? Agile PM?

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić , która ścieżka szkoleniowa jest najwłaściwsza, wiele zależy od rodzaju projektów, branży i metodyki, jaką stosuje dana firma. Natomiast  fakt jest taki, że PRINCE2® nadal pozostaje najbardziej znanym i preferowanym standardem zarządzania. Metoda jest własnością AXELOS.

Zauważamy co prawda coraz większą popularność zwinnych metodyk zarządzania oraz Agile’owego podejścia do prowadzenia projektów, co niewątpliwie jest  związane z wymogami obecnych czasów (i szeroko pojętej  „filozofii Agile”).

Nasze szkolenia PRINCE2®, Agile PM wyposażą uczestnika w solidną dawkę wiedzy z obszaru zarządzania projektami, są akredytowane i zakończone międzynarodowymi certyfikatami. Agile PM jest własnością Agile Business Consortium.

Czy jako początkujący Kierownik powinnam zrobić szkolenie Foundation czy Foundation&Practicioner?

 

Licencja: skills®Licencja: skills®

Obserwujemy, że większość początkujących Kierowników wybiera na początku swojej kariery poziom Foundation, a później – część z nich przychodzi jeszcze na poziom Practitioner. Za to osoby aspirujące do wyższych stanowisk, czy obszarów odpowiedzialności, z dużych korporacji  lub specjaliści – decydują się od razu na  poziom wyższy – Foundation&Practitioner.

 

Licencja: skills®

Sam poziom podstawowy (Foundation) – jest obecnie  bardzo popularny, ale nie wyróżnia specjalnie osoby go posiadające na rynku pracy. Jeśli zależy Pani na uzyskaniu kompleksowej wiedzy, a także na zdobyciu lepszej pozycji w firmie i na rynku pracy – to wyróżniającym będzie certyfikat Practitioner dlatego warto rozważyć udział w intensywnym szkoleniu, od razu z dwoma egzaminami Foundation&Practitioner.

Jaka jest różnica między szkoleniami Foundation, a Practitioner i do kogo są one kierowane?

 

Licencja: skills®

Licencja: skills®Licencja: skills®

Jak sugeruje angielski wyraz „foundation„, poziom Foundation buduje podstawy wiedzy na temat danego przedmiotu. Sam egzamin sprawdza czy osoba zna pojęcia z podręcznika i rozumie je. Egzamin Foundation jest stosunkowo łatwo zdać po szkoleniu akredytowanym. W związku z tym certyfikatów Foundation jest bardzo dużo. Ten poziom jest adresowany do osób chcących pełnić nadaną im rolę w zespole.

Licencja: skills®

Poziom Practitioner kształtuje umiejętność stosowania, oraz oceny stosowania metodyki. Sam egzamin jest oparty na scenariuszu, ale doświadczenie w zarządzaniu nie jest wymagane do podejścia do egzaminu. Egzamin Practitioner sprawdza, czy osoba zdająca umie zastosować metodę w konkretnym scenariuszu, a dotychczasowe złe, wyuczone nawyki mogą nawet przeszkadzać. Ten egzamin jest trudniej zdać i jest adresowany jest do osób pełniących rolę Kierownika ponieważ od tej roli oczekuje się umiejętności dostosowania metodyki do specyfiki organizacji i kształtowania środowiska pracy dla innych.

Czy egzamin trzeba zdawać w czasie szkolenia (na zakończenie), czy mogę wziąć w nim udział w innym terminie?

W 2009 roku wprowadziliśmy szkolenia wraz z egzaminami tzn., że każde nasze szkolenie wiąże się z międzynarodowym egzaminem w trakcie lub na koniec szkolenia. Oznacza to, że każda osoba uczestnicząca w naszym szkoleniu może uzyskać międzynarodowy certyfikat/y za jednym podejściem.

Jeśli z jakiś powodów uczestnik nie może przystąpić w tym czasie do egzaminu – to opcjonalnie jest możliwe przełożenie terminu egzaminu. W przypadku kolejnego egzaminu zdawanego w sali wiąże się to z dodatkową opłatą manipulacyjną. Możliwe jest również zdawanie egzaminu bez dodatkowej opłaty zdalnie przez Internet. Wtedy uczestnik sam ustala konkretną datę egzaminu z organizacją egzaminującą.

Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują jednak, że oddzielanie egzaminu od szkolenia daje statystycznie gorsze wyniki niż zdawanie od razu.

Robiłem u Państwa kiedyś certyfikat. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie kopii certyfikatu.
Czy można pozyskać jakąś jego kopię (np. elektroniczną lub papierową)?

Certyfikat w postaci elektronicznej pobiera się poprzez zalogowanie się na portal kandydata – ten sam portal, gdzie uczestnik logował się przy rejestracji na egzamin.
Certyfikat w wersji papierowej to  możemy zamówić  za dodatkową opłatą od organizacji certyfikującej. Termin realizacji wynosi kilka tygodni. W tej kwestii prosimy o wiadomość na info@skills.pl.

Do kiedy zbierają Państwo zgłoszenia, kiedy jest „deadline”, żeby zapisać się na szkolenie?

Nasze grupy szkoleniowe są kameralne (max. 10 osób), co pozwala na bardzo dobry kontakt z trenerem, właściwe skupienie się i przyswojenie wiedzy.
Jeśli chodzi o termin do kiedy zbieramy zgłoszenia, to przy tego typu szkoleniach – obowiązuje zasada  „kto pierwszy ten lepszy”.

Zapis z wyprzedzeniem pozwala na nie tylko na zapewnienie sobie miejsca w preferowanym terminie, ale umożliwia także wcześniejsze otrzymanie podręcznika, którego uprzednia lektura  (kilkaset stron) jest niezbędna do właściwego przygotowania do kursu i egzaminu.

Czy za akredytowane Agile PM, PRINCE2®, MSP, P3O, MoR, MoP, Facilitation przysługują punkty PDU (do zaraportowania w PMI)?

Tak, za  te szkolenia prowadzone w skills przysługują jednostki PDU. Osoby  podążające ścieżką PMI mogą otrzymać zaświadczenie o ukończeniu kursu w celu udokumentowania udziału.

© 2020 – 2023, Tomasz Nędzi. Wszystkie prawa zastrzeżone. Prosimy o kontakt z autorem w celu wykorzystania treści. portal@skills.pl

Jestem na:
skills®pl
Translate / Übersetze

Nie można kopiować treści tej strony bez zgody skills®. Prosimy o kontakt pod e-mail: portal@skills.pl.