Skills sp. z o.o.

Jakie umiejętności będą cenne po kryzysie?

Licencja: Pixabay

Jakie umiejętności pracownika będą cenne dla pracodawcy po kryzysie? Jakich pracowników będą szukać firmy?

Pandemia sprawiła, że rynek pracy gwałtownie się zmienił. Wprowadzone obostrzenia mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa znacznie wpłynęły na działalność wielu firm i biznesów. Konieczność zamknięcia sklepów, biur i fabryk sprawiła, że wiele osób straciło pracę, a właściciele znacznie zminimalizowali swoje wydatki, zmniejszając pensje, a także stosując inne środki ostrożności.

Nieustanne zmiany na rynku sprawiają, że ciężko jest stwierdzić jak wszystko będzie wyglądało, gdy życie wróci do normy. Możemy jednak przypuszczać jakie umiejętności pracowników będą cenne dla pracodawców po kryzysie. Wśród tych najbardziej pożądanych mogą znaleźć się między innymi:

1. Kreatywność

Firmy, które wrócą po kryzysie w wielu branżach będą potrzebowały kogoś kto pomoże im dobrze się wypromować. Pracownik, który ma ciekawe pomysły i nie boi się ich przedstawić z pewnością będzie pożądany. Firmy bowiem, bez względu na branżę w jakiej działają będą ze sobą konkurować i robić wszystko, żeby przyciągnąć nowych klientów.

2. Zaangażowanie

Mimo tego, że normalnie jest to cecha nie tyle co pożądana, a wymagana, po kryzysie będzie szczególnie ważna. Firmy działające w osłabionym składzie spowodowanym koniecznymi zwolnieniami oraz cięciami etatów, będą miały dużo pracy i mniejszą liczbę osób do ich wykonania. Dlatego też tak ważne będzie, aby zatrudniona osoba nie tylko miała chęci do pracy, ale również w pełni się w nią angażowała.

3. Doświadczenie

Firmy wracające “do normalności” prawdopodobnie nie będą miały czasu na wdrażanie i szkolenie z PRINCE2®, Agile PM®, Facilitation nowych osób, dlatego każdy kandydat mający już jakieś doświadczenie może mieć większe szanse na zatrudnienie. Nie oznacza to jednak, że osoby bez doświadczenia nie będą mogły znaleźć pracy, będzie im po prostu trochę trudniej.

Mimo tego, że rynek nieustannie się zmienia pandemia COVID-19 bardzo odbija się zarówno na właścicielach firm, jak i na osobach, które zatrudniają. Mimo tego, że pożądane cechy nadal są podobne do tych sprzed pandemii to jednak są tak istotne z trochę innych powodów. Nawet jeśli nie będzie łatwo, to nie zniechęcaj się i szukaj pracy! Powodzenia!

www.skills2004.eu

© 2020 – 2022, Marta Pogorzelska-Nędzi. Wszystkie prawa zastrzeżone. Prosimy o kontakt z autorem w celu wykorzystania treści. portal@skills.pl

Nie można kopiować treści tej strony bez zgody skills®. Prosimy o kontakt pod e-mail: portal@skills.pl.