Skills sp. z o.o.

Korpo – rady: Facylitacja w pracy zdalnej

Facylitacja i jej rola w pracy online.

Jako firma organizująca różne szkolenia doskonale wiemy, że mają one ogromne znaczenie w rozwoju osobistym, poszerzaniu umiejętności, a także zwiększeniu szansy na awans w pracy zawodowej. Mimo tego, że pandemia Covid-19 ograniczyła możliwość prowadzenia warsztatów stacjonarnie zdecydowaliśmy, że w większości będą odbywały się online.

Odpowiednio wykwalifikowana kadra i starannie opracowane materiały sprawiają, że są one równie efektywne, jak zajęcia prowadzone stacjonarnie. Co więcej, takie rozwiązanie jest również korzystne dla uczestników, ponieważ nie tracą oni czasu na dojazdy, ani nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z transportem i noclegiem.

Facylitacja w pracy online
Facylitacja to najprościej mówiąc efektywne zarządzanie spotkaniami czy warsztatami,  wspierające pracę całej grupy. Kurs ten został przygotowany z myślą o osobach pracujących w zespołach rozproszonych, będącymi liderami i  prowadzących spotkania – także zdalne, na których muszą zbudować zaangażowanie i współpracę członków zespołów.

Szkolenie z tego zakresu skierowane jest do menedżerów, ale także do wszystkich osób, które chcą zdobyć umiejętność docierania do uczestników spotkań i kursów, a przy okazji właściwie zarządzać grupą.

Facylitacja jest niezwykle przydatna nie tylko podczas prowadzenia spotkań face to face, ale także w czasie rozmów i zebrań odbywających się online. Na naszym szkoleniu dowiesz się w jaki sposób pracować z emocjami współpracowników oraz co robić, aby pomóc im skupić się podczas spotkania online.

Rola ma znaczenie
Facylitator to osoba, która pełni niezwykle ważną rolę w czasie spotkania online, to on koordynuje grupę i wspiera ją
w osiąganiu celów. Dodatkowo, jego zadaniem jest także pomoc w wypracowywaniu kompromisów i podejmowaniu
kluczowych dla grupy decyzji. Wszystkie te elementy są niezwykle ważne podczas spotkań online, brak kontaktu
personalnego znacznie utrudnia rozwiązywanie sporów. Jednocześnie, w czasie ich trwania osoby niebędące liderami
mogą czuć się pominięte.

Dlatego też facylitator powinien dołożyć wszelkich starań, aby wszyscy uczestnicy się zaangażowali i wyrazili swoje zdanie i opinię odnośnie poruszanych kwestii. Jak widać kompetencje pozyskane na takim kursie są przydatne niezależnie od trybu pracy, aby można było nauczyć się jak efektywnie poprowadzić spotkania tradycyjne, jak i zdalne.

Jeśli Ty też chcesz napisać artykuł na portal skills.pl, to skontaktuj się z nami: portal@skills.pl

Zostaw wiadomość

*