Prowadzenie projektów w zmiennych, niestabilnych czasach stanowi nie lada wyzwanie dla Kierowników Projektów i członków zespołów projektowych.
Szkolenia project managementowe proponują różne formy zarządzania projektem, jednak to Agile PM zdaje się najbardziej wychodzić naprzód oczekiwaniom klientów, jak i PMów.
Zwinne zarządzanie projektami łączy się ze sporą elastycznością oraz szybkością reakcji na pojawiające się zmiany. Mimo iż, nie jest tak ściśle usystematyzowaną metodyką, jak te klasyczne, to również podlega ustalonym prawom.
Wyprodukowanie działającego produktu dla klienta na czas, dostarczając go po kawałku, prezentując fragment do tej pory wykonanej pracy, przy zachowaniu zakładanej jakości.
Członkowie zespołu projektowego powinni umieć szybko zaadoptować się do aktualnych warunków, a co się z tym wiąże, muszą mieć umiejętność rozwiązywania problemów, komunikacji i współpracy.
Preferowaną formą komunikacji w Agile PM jest bezpośredni kontakt (stacjonarnie lub online) – dlatego zwołuje się częste spotkania, podsumowujące wykonany obszar pracy, aby na bieżąco zidentyfikować ewentualne problemy i zakres spełnionych oczekiwań klienta.
Projekty Agile są projektami tworzonymi w ramach uzgodnionego odgórnie budżetu.
Aby pozyskać dogłębną wiedzę i poznać tajniki zwinnego zarządzania projektami, warto wziąć udział w akredytowanym szkoleniu z warsztatem Agile PM Foundation lub Foundation&Practitioner. Kurs taki taki pozwala też na jaśniejsze zrozumienie określonych ról w projekcie.
Szkolenie takie będzie też dobrym krokiem w rozwoju zawodowym i w karierze. Umożliwia też – po zdanym na koniec kursu egzaminie, otrzymanie oficjalnej, międzynarodowej certyfikacji Agile Project Management.
Mimo zmiennych warunków globalnych, jaki i tych ściśle związanych z projektem, opanowanie metody Agile PM, staje się naturalnym sposobem na zwinne zarządzanie projektami, przynosząc wymierne, pozytywne efekty w projektach.
• Dziennikarstwa i reklamy w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Giedroycia w Warszawie • Dziennikarstwa w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie • Socjologii (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych) na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła także podyplomowe studia z zakresu Zarządzania Nowoczesną Firmą w Polish Open University.
Publikowała artykuły w czasopismach takich wydawnictw, jak: BAUER, INFOR, MURATOR. W wydawnictwie Murator SA (Grupa ZPR), była redaktorem merytorycznym i realizowała projekty wydawnicze.
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.