Skills sp. z o.o.

Dobry czas na Agile PM®

Licencja: Pixabay

Prowadzenie projektów w zmiennych, niestabilnych czasach stanowi nie lada wyzwanie dla Kierowników Projektów i członków zespołów projektowych.

Szkolenia project managementowe proponują różne formy zarządzania projektem, jednak to Agile PM zdaje się najbardziej wychodzić naprzód oczekiwaniom klientów, jak i PMów.  

Zwinne zarządzanie projektami łączy się ze sporą elastycznością oraz szybkością reakcji na pojawiające się zmiany. Mimo iż, nie jest tak ściśle usystematyzowaną metodyką, jak te klasyczne, to również podlega ustalonym prawom.

Do najważniejszych zasad Agile Project Management należy między innymi:

  • Wyprodukowanie działającego produktu dla klienta na czas, dostarczając go po kawałku, prezentując fragment do tej pory wykonanej pracy, przy zachowaniu zakładanej jakości.
  • Członkowie zespołu projektowego powinni umieć szybko zaadoptować się do aktualnych warunków, a co się z tym wiąże, muszą mieć umiejętność rozwiązywania problemów, komunikacji i współpracy.
  • Preferowaną formą komunikacji w Agile PM jest bezpośredni kontakt (stacjonarnie lub online) – dlatego zwołuje się częste spotkania, podsumowujące wykonany obszar pracy, aby na bieżąco zidentyfikować ewentualne problemy i zakres spełnionych oczekiwań klienta.
  • Projekty Agile są projektami tworzonymi w ramach uzgodnionego odgórnie budżetu.

Aby pozyskać dogłębną wiedzę i poznać tajniki zwinnego zarządzania projektami, warto wziąć udział w akredytowanym szkoleniu z warsztatem Agile PM Foundation lub Foundation&Practitioner. Kurs taki taki pozwala też na jaśniejsze zrozumienie określonych ról w projekcie.

Szkolenie takie będzie też dobrym krokiem w rozwoju zawodowym i w karierze. Umożliwia też – po zdanym na koniec kursu egzaminie, otrzymanie oficjalnej, międzynarodowej certyfikacji Agile Project Management.

Mimo zmiennych warunków globalnych, jaki i tych ściśle związanych z projektem, opanowanie metody Agile PM, staje się naturalnym sposobem na zwinne zarządzanie projektami, przynosząc wymierne, pozytywne efekty w projektach.

Zobacz także: www.skills2004.eu

© 2023, Marta Pogorzelska-Nędzi. Wszystkie prawa zastrzeżone. Prosimy o kontakt z autorem w celu wykorzystania treści. portal@skills.pl

Nie można kopiować treści tej strony bez zgody skills®. Prosimy o kontakt pod e-mail: portal@skills.pl.