Korpo – rady: Nie zwlekaj – zacznij się rozwijać!

Chcesz się rozwijać, ale nie masz czasu na kursy ani szkolenia? Po pracy masz dość wszystkiego i nie chcesz siadać do książek? Czas zrewidować Twoje poglądy na naukę! Nie jesteś już dzieckiem – dlatego zacznij uczyć się jak dorosła osoba!

Inna twarz edukacji

Nauka kojarzy nam się ze ślęczeniem nad książkami, przepisywaniem definicji do zeszytu i wypełnianiem ćwiczeń. Jednak to, że właśnie tak uczyliśmy się w szkole, nie oznacza, że sposób ten po latach nadal będzie działać.

Młody umysł potrzebuje ciągłego notowania, by lepiej zapamiętywać informacje – mózg dorosłego człowieka znacznie szybciej przyswaja dane. To dla Ciebie szansa – możesz się uczyć znacznie szybciej, niż myślisz. Musisz tylko zacząć!

Jak zacząć?

Najpierw, oczywiście, zastanów się, co Cię interesuje. Chcesz poprawić swoje zdolności interpersonalne? Zastanawiają Cię techniki negocjacji? A może marzy Ci się nowy obcy język? Zarówno w sieci, jak i w sklepach stacjonarnych znajdziesz setki publikacji: zarówno w formie książkowej, jak i w formach audiobooków czy też artykułów w prasie i na portalach branżowych. To ogromne, niewyczerpane = źródło wiedzy! Wystarczy po nie sięgnąć.

Gdzie i kiedy?

Gdy już wybierzesz temat, jaki Cię interesuje, i znajdziesz interesującą publikację, czas przystąpić do nauki. Czytać można wszędzie. Gdy jedziesz tramwajem, możesz otworzyć książkę lub śledzić tekst prosto ze smartfona lub tabletu.Display/8/Tydzien_z_poradnikiem-5-11.09-970-90

Jeśli prowadzisz samochód, włącz audiobooka. Możesz wtedy uczyć się w drodze do i z pracy. Nie brzmi to dla Ciebie zachęcająco? Mózg lubi poznawać nowe rzeczy, daje mu to satysfakcje – a satysfakcja jest jeszcze większa po pewnym czasie, gdy już zdasz sobie sprawę, jak poprawiły się Twoje umiejętności.

Ucz się nie tylko w podróży! Dziś materiały do nauki są pisane inaczej, niż 20 lat temu – teraz stawia się na atrakcyjny sposób przekazywania wiedzy. Dlatego czytanie edukacyjnych publikacji to przyjemność: możesz więc książkę czy audiobook zabrać ze sobą na spacer, czytać w czasie relaksującej kąpieli albo w trakcie gotowania pysznej kolacji. Możesz uczyć się wszędzie!

 


Jeśli Ty też chcesz umieścić artykuł na portalu skills.pl to skontaktuj się z nami: portal@skills.pl

Zostaw wiadomość