Skills sp. z o.o.

Wywiad z HR: Kapsch – dlaczego warto tu pracować?

Jak pozyskać najlepszych pracowników?  Na co  i na kogo stawiają nowoczesne korporacje?

Na ten temat rozmawiamy z Anną Przygodzką, która jest Managerem ds. Rekrutacji, Szkoleń i Rozwoju w Kapsch Telematic Services.
Kapsch TrafficCom to dostawca inteligentnych systemów transportowych (ITS) w obszarze pobierania opłat, zarządzania ruchem, bezpieczeństwa i ochrony, inteligentnego przemieszczania się w mieście oraz systemów połączonych z siecią samochodów.

Czego Państwo oczekują od pracowników?

Oprócz kwestii tak oczywistych jak zaangażowanie w pracę, chęć uczenia się i umiejętność współpracy, od naszych pracowników oczekujemy otwartości – otwartości na nowe wyzwania, otwartości na innych i otwartości w komunikacji.

Jako część firmy działającej globalnie oferujemy naszym pracownikom możliwość uczestniczenia w międzynarodowych projektach. Jest to bardzo ciekawe i rozwijające doświadczenie, wymaga jednak pewnej odwagi, gotowości poznania nowych obszarów i stawienia czoła nieznanym problemom.

Od kilku lat intensywnie wspieramy projekt realizowany w Bułgarii. Koledzy z działu projektowego są odpowiedzialni za stworzenie infrastruktury kontrolnej dla systemu poboru opłat, dział IT za kalibrację kamer oraz skanerów laserowych tej infrastruktury, a ja pełnię funkcję HR Business Partnera. Oprócz wyzwań merytorycznych i technicznych spotykamy się też z tymi wynikającymi z różnic prawnych i kulturowych. I tutaj również potrzebna jest otwartość oraz umiejętność znalezienia porozumienia.

Na samym początku działania firmy wykształciliśmy taki model współpracy, w którym wszyscy czuli się odpowiedzialni za osiąganie celów, bez względu na to, jakiego obszaru dotyczyły. Dzięki tak niezwykłemu zaangażowaniu i gotowości wsparcia działań nawet bardzo odległych od naszych codziennych obowiązków uzyskaliśmy niezwykłe rezultaty. Elektroniczny system poboru opłat w Polsce został zbudowany i uruchomiony w rekordowym czasie ośmiu miesięcy! Staramy się podtrzymywać tego ducha współpracy i nie „okopywać” w swoich działach. Dzięki temu chętni pracownicy mają szansę czasowo pracować w innym obszarze lub zmienić stanowisko na stałe w ramach rekrutacji wewnętrznych.

Wszyscy, którzy mieli kontakt z naszą firmą, nawet bardzo krótki (np. kandydaci podczas rozmowy kwalifikacyjnej) zwracają uwagę na przyjazną i swobodną atmosferę. Do spraw zawodowych podchodzimy z pełną powagą i profesjonalizmem, jednak w komunikacji wewnętrznej cenimy sobie szczerość i luz. Drzwi Prezesa zawsze są otwarte i nie ma ograniczeń, komu z kim wypada rozmawiać.

Co jest ważne dla Państwa firmy?

Wartości Kapsch to odpowiedzialność, przejrzystość, szacunek, skuteczność, wolność, rodzina, dynamizm i konsekwencja. Kształtują one nasze postrzeganie biznesu, relacji z klientami i pracownikami. Aktualne motto firmy to „Challenging limits”, co oznacza, że sami stawiamy sobie wysoko poprzeczkę, kwestionujemy granice i staramy się sprostać każdemu wyzwaniu. Ważne jest dla nas konstruktywne podejście do zadań i nastawienie na znajdowanie rozwiązań, bo dzięki nim możliwe jest osiąganie ponadprzeciętnych rezultatów.

Co Państwo oferują pracownikom?

Jesteśmy wymagający, a jednocześnie dbamy o równowagę między życiem prywatnym i zawodowym oraz dobrą kondycję pracowników. Każdy ma dostęp do prywatnej opieki medycznej, możliwość korzystania z karnetów sportowych, zajęć jogi w biurze czy wspólnych treningów na sali sportowej. Ostatnio wdrożyliśmy politykę telepracy, co pozwala w uzasadnionych przypadkach pracować z domu.

Uważamy, że rozwijanie kompetencji naszych pracowników to świetna inwestycja. Dlatego oferujemy dostęp do szkoleń i kursów o różnej tematyce, kursów językowych w siedzibie firmy oraz wewnętrznych programów rozwojowych, takich jak kurs dla liderów, wyjazdy szkoleniowe do oddziałów firmy w innych krajach czy mentoring dla kobiet.

Jako największy atut nasi pracownicy wymieniają właśnie możliwości rozwoju oraz atmosferę w firmie.

Jeśli Ty też chcesz udzielić nam wywiadu na portal skills.pl to skontaktuj się z nami: portal@skills.pl

 

Latest posts by Marta Pogorzelska-Nędzi (see all)

Zostaw wiadomość

*

Translate / Übersetze