Skills sp. z o.o.

Jak ubierać się do pracy w korporacji?

O ile zwykle wyczuwamy po pierwszych dniach pracy, jak powinniśmy ubierać się na co dzień, o tyle szczególne okazje mogą wywoływać pewne wątpliwości. Dotyczy to zwłaszcza tych firm, gdzie dress code jest bardzo sztywny.

Czy zawsze należy przestrzegać określonego stylu ubierania korporacji? Kiedy – i czy w ogóle – można pozwolić sobie na odrobinę modowego szaleństwa?

Dress code = wizerunek firmy

To, jak ubierają się pracownicy firmy, stanowi bardzo czytelny sygnał dla klientów danego przedsiębiorstwa. Dlatego gdy wybieramy się na spotkanie lub na co dzień obsługujemy klientów personalnie, nie ma mowy o stroju innym niż profesjonalny.
Znaczenie tego słowa różni się w zależności od danej korporacji. W jednej kobiety będą nosić szare garsonki, a mężczyźni garnitury koniecznie w czarnym kolorze, inne przedsiębiorstwo natomiast postawi na pastelowe, ciepłe barwy.

Nie zawsze sztywno

Pojawia się jednak pytanie – czy każdego dnia pracy powinniśmy ubierać się zgodnie z dress code? W końcu nie w każdej branży codziennie widzimy się z klientami, prowadzimy spotkanie czy rozmawiamy z szefem.

Odrębną kwestią jest tu tak zwany Casual Friday. Nie funkcjonuje on w każdej korporacji, tam jednak, gdzie został wprowadzony, zwykle pozytywnie wpływa na atmosferę w biurze. W Casual Friday wciąż ubieramy się profesjonalnie, można jednak zrezygnować z garnituru i krawatu czy garsonek. Pojawiają się eleganckie swetry, wygodniejsze spodnie, płaskie buty – stawiamy na komfort, nie zapominając jednak o tym, że wciąż jesteśmy w pracy.

 

Strój a szczególne okoliczności

Co jednak z takimi okazjami, jak urodziny czy dni przedświąteczne? Co, gdy w życiu prywatnym spotka nas wielkie szczęście (na przykład narodziny dziecka), przez co sztywny, czarno-biały uniform zupełnie nie pasuje do rozpierającej nas radości?

Wiele zależy od polityki i podejścia korporacji, warto jednak pamiętać, że swoją firmę reprezentujemy od poniedziałku do piątku. Jeśli spotykamy się z klientami lub mamy zaplanowaną rozmowę z szefem, odstępstwa od dress code nie są mile widziane. Poza tym, promienny uśmiech wyrazi naszą radość znacznie lepiej, niż krzykliwa koszulka czy krawat z printem.

Zapiszesz się w mniej niż:

Jeśli Ty też chcesz umieścić artykuł na portalu skills.pl to skontaktuj się z nami: portal@skills.pl
 

Marta Pogorzelska-Nędzi

Marta Pogorzelska-Nędzi

Redaktor Naczelna portalu skills.pl i Wiceprezes skills sp. z o.o.
Absolwentka:
• Dziennikarstwa i reklamy w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Giedroycia w Warszawie
• Dziennikarstwa w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie
• Socjologii (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych) na Uniwersytecie Warszawskim.
Ukończyła także podyplomowe studia z zakresu Zarządzania Nowoczesną Firmą w Polish Open University.
Publikowała artykuły w czasopismach takich wydawnictw, jak: BAUER, INFOR, MURATOR.
W wydawnictwie Murator SA (Grupa ZPR), była redaktorem merytorycznym i realizowała projekty wydawnicze.

Latest posts by Marta Pogorzelska-Nędzi

Zostaw wiadomość

*

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Translate / Übersetze