Skills sp. z o.o.

Jak przetrwać firmowe “Christmas Party”?

Grudzień to miesiąc, w którym z niecierpliwością czekamy na święta, a co za tym idzie również na krótki urlop od pracy. Jednocześnie, żeby móc wypocząć wcześniej trzeba sporo się napracować i wykonać wszystkie zaległe, ale również nadchodzące zadania i obowiązki. Jednak grudzień to również miesiąc, w którym większość z nas czeka wigilia firmowa lub tzw. Christmas Party.

Samopoczucie pracowników na tego typu uroczystościach w dużej mierze zależy od tego, w jakiej atmosferze zostanie ona zorganizowana. Jedno jest pewne, bez względu na to czy będzie to elegancka kolacja w restauracji, czy luźne spotkanie w biurze warto na nim dobrze wypaść.

Poniżej znajdziecie kilka pomocnych wskazówek, które pomogą przetrwać firmowe Christmas Party i nie zrobić złego wrażenia na współpracownikach.

1. Wygląd: mówi się, że nie jest najważniejszy, ale jeśli to Twoja pierwsza wigilia firmowa podpytaj pracowników z dłuższym stażem jak zazwyczaj wygląda takie przyjęcie w biurze, a także czy obowiązuje jakiś ściśle określony dress code. Jeśli nie uda Ci się uzyskać takich informacji postaw na formalny strój, zbliżony do tego, który każdego dnia zakładasz do biura.

2. Nastawienie: nie psuj miłej atmosfery ciągłym narzekaniem, nawet jeśli marzysz o tym, aby być już w domu wykorzystaj ten czas na nawiązanie kontaktów z innymi pracownikami lub przełożonymi. Pamiętaj również, żeby nie krytykować formy przyjęcia, nawet jeśli liczyłeś na elegancką kolację, a nie słodki poczęstunek w biurze. Nastaw się pozytywnie i ciesz zbliżającym się urlopem.

3. Rozmowy: nawet jeśli oficjalne spotkanie zmieniło się w luźną imprezę pamiętaj, aby nie plotkować. Jest wiele innych, ciekawszych tematów do rozmowy niż relacje między współpracownikami, czy wpadki szefa. Pamiętaj, że podczas takiego spotkania każdy może usłyszeć co mówisz, również Twój przełożony, a tego chyba wolisz uniknąć, prawda?

4. Umiar: zarówno w jedzeniu, jak i piciu. Nawet jeśli firma zapewniła szeroki wybór pysznych potraw nie nakładaj sobie ogromnych porcji na trzy różne talerze, bo i tak nie dasz rady tego zjeść, lepiej spróbować wszystkiego po trochu. Podobnie jest z alkoholem, wiele osób zaczyna od drinka na rozluźnienie i zapomina o umiarze. Nie popełniaj tego błędu, chyba nie chcesz zrobić z siebie pośmiewiska przed szefem i współpracownikami na świątecznym przyjęciu.

Te kilka cennych rad chociaż w pewnym stopniu pomoże Ci przygotować się na oficjalne spotkanie z współpracownikami.

Pamiętaj, żeby być miłym dla innych, dobrze się bawić, ale jednocześnie pamiętać, że nie otaczają Cię bliscy przyjaciele, tyko szef i koledzy z pracy, którzy nie wszystko potrafią zapomnieć.


Zapiszesz się w mniej niż:

Jeśli Ty też chcesz umieścić artykuł na portalu skills.pl to skontaktuj się z nami: portal@skills.pl

Zostaw wiadomość

*

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Translate / Übersetze