Skills sp. z o.o.

CLARIANT – czego od Ciebie oczekuje, a co Ci może dać?

Trwa dobra koniunktura dla pracowników na rynku pracy, co owocuje w większości korporacji wysoką rotacją. Pracodawcy zabiegają o ludzi z konkretnymi kompetencjami i kuszą ich jak najlepszymi warunkami pracy, benefitam. Wszystko po to, aby pracownik pozostał z firmą jak najdłużej.

Jednakże nie zwalnia to pracowników z dbania o własny rozwój, planowania swojej kariery czy odpowiedniego przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej – w przypadku chęci zmiany pracodawcy na innego.

Firma CLARIANT w Polsce zatrudnia łącznie 435 osób, większość na terenie Łodzi. Może poszczycić się niską rotacją, nawet w obecnych czasach. Za rekrutację właściwych osób, ich rozwój i utrzymanie w przedsiębiorstwie odpowiada Ewa Zając – Country HR Manager i jej zespół.

Ewa Zając wspólnie z Anną Ozimkiewicz – Senior HR Business Partner, opowiedziały nam o swojej firmie, wymaganiach wobec pracowników oraz tego, co Clariant może im zaoferować.

Jakie są Państwa oczekiwania wobec pracowników?

Zaangażowanie, postawa, motywacja
Obecnie przede wszystkim kluczowa jest postawa i motywacja, już w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
Są to rzeczy, które mogą nas zachęcić lub zniechęcić do kontynuowania spotkania z daną osobą. Przychodząc do nas warto odnaleźć w sobie entuzjazm. Oczekujemy zaangażowania, chęci do rozwoju, otwartości i odpowiedzialności.
Plusem są własne pasje i zainteresowania, które pracownicy mogę realizować, podług work-life balance, oraz którymi mogą dzielić się z innymi osobami z firmy.

Języki obce
Język angielski jest absolutnie niezbędny ponieważ nim komunikujemy się na co dzień. Z naszego Centrum Usług Wspólnych w Łodzi obsługujemy głównie Europę i Amerykę Łacińską. Oznacza to, że poszukujemy kandydatów, którzy posługują się praktycznie wszystkimi językami z tych części świata np niemieckim, hiszpańskim, włoskim, portugalskim, francuskim czy tureckim.

Merytoryka, wiedza techniczna
Kolejną bardzo ważną rzeczą jest oczywiście wiedza merytoryczna. Od kandydata oczekujemy wiedzy i doświadczenia, choć chętnie też zatrudniamy osoby z mniejszą praktyką, dając im możliwość rozwoju już w trakcie zatrudnienia. Mamy rozwinięty program staży całorocznych i nasi praktykanci są jako pierwsi rozważani do zatrudnienia po zakończeniu praktyk. Aktywnie uczestniczymy w programie Młodzi w Łodzi.

Co oferują Państwo pracownikom?

Otwartość na dialog i chęć do wspólnego działania
Jesteśmy bardzo otwarci dla naszych pracowników. Zapraszamy ich do dzielenia się pomysłami i staramy się je wdrażać. Nasza koncepcja Idea Generation to nie fikcja, to fakt. Pracownicy zgłaszają swoje idee i komitet złożony z managerów weryfikuje pomysł i decyduje o wdrożeniu. Za wdrożenie odpowiada pomysłodawca. Pomysły dotyczą wszystkich aspektów życia firmy: także po godzinach pracy, np. Clariant Afterhours, spotkania dla ludzi z pasją i o ich pasjach.

W ramach programu Star of the Team, pracownicy przyznają sobie nagrody w wyznaczonej przez managera kategorii. Mają dzięki temu wpływ na to kto jest doceniony i rośnie świadomość wśród naszych zespołów jakie zachowania są dla nas ważne, żeby pracowało nam się jeszcze lepiej.

Kompleksowy rozwój i podniesienie kwalifikacji
Rozwijamy naszych pracowników wielowymiarowo. Począwszy od dofinansowania do szkoleń językowych i studiów, czy programów szkoleń organizowanych wewnętrznie i zewnętrznie. Takie programy jak Centrum Rozwoju, Program Talentów, warsztaty na których dyskutujemy bieżące wyzwania z pracownikami, dopełniają program szkoleń.

Gdy pojawi się wakat, np. kolejny transfer usług, wówczas w pierwszej kolejności poszukujemy kandydata wewnętrznie. Możliwość budowania kariery dla naszych pracowników wewnętrznie jest przez nas traktowana priorytetowo.

Benefity i cała reszta
Oferujemy szeroki pakiet benefitów: dodatki świąteczne, wakacyjne – półkolonie dla dzieci pracowników, karnet Multisport czy pakiety medyczne. Dogodna lokalizacja, w samym centrum Łodzi, nowoczesne wnętrza, gdzie standardem jest też dobrze wyposażona kuchnia, min. w świeże owoce i soki. Wszystkim umożliwiamy pracę zdalną tzw. home office. Ważna jest dla nas lojalność i stąd w ubiegłym roku powstał Program 3_5_10_15, czyli wydarzenie celebrujące dłuższe staże naszych kolegów.

Już wkrótce zmienimy nasze biuro i przenosimy się do spektakularnych przestrzeni inwestycji Monopolis, o której jest już głośno nie tylko w Łodzi ale i w całej Polsce.

Co jest ważne dla Państwa firmy?
Odpowiedź jest bardzo prosta – nasi pracownicy.

Zobacz oferty pracy w Clariant

Jeśli Ty też chcesz udzielić nam wywiadu na portal skills.pl to skontaktuj się z nami: portal@skills.pl

Zapiszesz się w mniej niż:
  1. Pingback: Clariant – oferty pracy - Blog - Szkoła Zarządzania Skills®

  2. Pingback: Clariant - oferty pracy - skills.pl

Zostaw wiadomość

*

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Translate / Übersetze