Skills sp. z o.o.

Akademia Kobiet V edycja (Relacja)

Siła jest kobietą! – takie hasło przyświecało V edycji Akademii Kobiet, jak odbyła się w dniach 16-17 listopada w Hotelu Brant w Majdanie pod Warszawą.
Kobiety z całej Polski spotkały się, aby razem się motywować, inspirować i wspierać.

Te dwa dni wypełniły wykłady, rozmowy, warsztaty i ćwiczenia połączone z dobrą zabawą. Prelegenci Akademii Kobiet – głównie silne i przedsiębiorcze kobiety, ale również wspierający je mężczyźni – podzielili się z uczestniczkami swoimi pomysłami i sekretami:

jak żyć w zgodzie ze sobą i być szczęśliwą?
• jak osiągać sukces?
• jak czerpać radość z życia?
• jak łączyć życie prywatne z zawodowym?
• jak z sukcesem prowadzić własną firmę?
• jak efektywnie budować relacje biznesowe?

Swoimi doświadczeniami i historiami z własnego życia podzielili się m.in. Omena Mensah, Katarzyna Cichopek, Dagmara Kowalczyk, Łukasz Cybulski, Dorota Gardias i Katarzyna Miller.

Uczestniczki już od samego początku konferencji, zostały zaproszone do aktywnego udziału w wydarzeniu – można było nawiązywać nowe znajomości, a tym samym wrócić do domu z wartościowymi kontaktami biznesowymi i prywatnymi znajomościami.

Po oficjalnym powitaniu przez Katarzynę Cichopek, pierwszego dnia Akademii, Anna Kerth uczyła jak „oswajać” przestrzeń, aby bez zbędnego stresu, brać udział ważnych spotkaniach.

Potem na scenę wkroczył Bogdan Sosnowski, który opowiedział o biznesie przyszłości i kluczowych kompetencjach, takich jak: kreatywność, komunikacja, współpraca i krytyczne myślenie.

O makijażu biznesowym opowiedziała Marta Kwiecińska, która pokazywała, jak go właściwie wykonać, na co zwrócić uwagę, a czego unikać.

Artystka Marta Frej oprócz otwarcia wernisażu ostatnich prac, opowiedziała też o swoim projekcie „Jestem silna bo…”, w którym pokazuje indywidualne akty odwagi osób, które postanowiły zawalczyć o siebie, swoje marzenia i przekonania.

Psycholożka Katarzyna Miller w charakterystyczny dla siebie humorystyczny ale trafny sposób mówiła, jak radzić sobie ze stresem i jak ukoić nerwy.

Anna Ewa Suska podzieliła się swoimi międzynarodowymi doświadczeniami biznesowymi i doradzała jak stworzyć efektywny biznes.

Dziennikarka Omenaa Mensah podzieliła się sekretami dobrej autoprezentacji i wskazówkami potrzebnymi do budowaniu autorytetu. Zwróciła też uwagę na role kolorów, w jakie się ubieramy.

Prezenter Bartek Jędrzejak porwał publiczność swoim wystąpieniem o sprawdzonych sposobach na przygotowanie się do wystąpień publicznych.

Kasia Malinowska miała wykład o pewności siebie w życiu i biznesie codziennym.

Na zakończenie wystąpiła Dorota Citkowska, która doradzała, jakie rozwojowe książki warto przeczytać i mieć w swojej biblioteczce.

Pod koniec dnia zorganizowano konkurs wizytówkowy z logowaniem nagród, które wręczały Monika Lichota – pomysłodawczyni Akademii Kobiet i Kasia Cichopek.

Wieczorem odbyła uroczysta gala i koncert Moniki Dryl, która oczarowała publiczność swoich głosem i charyzmą.

Drugi dzień Akademii Kobiet rozpoczął na sportowo Wojciech Klimkiewicz, który pokazał jak sport pomaga w osiągnięciu celu w życiu zawodowym i prywatnym.

Dagmara Kowalczyk udowodniła że, kiedy pasja staje się życiem, życie staje się pasją. Podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z motosportem i pokazała, że kobieta może świetnie się odnaleźć w typowo męskiej dyscyplinie sportu.

Mówca motywacyjny Łukasz Cybulski, z energią wkroczył na scenę ze swoim wystąpieniem „Uwolnij swój potencjał!”, gdzie udowadniał, że wszystko jest możliwe, ale warto zdawać sobie sprawę z istnienia rzeczy czy osób, które nas blokują.

Znana z telewizji TVN Dorota Gardias rozmawiała z publicznością o tym, jak odnieść sukces w życiu zawodowym i prywatnym. Wystąpienie zmieniło się w żywą dyskusję, z wieloma pytaniami od zaciekawionych uczestniczek.

Za organizację V edycji konferencji Akademii Kobiet Siła jest kobietą! odpowiada Monika Lichota – pomysłodawczyni i właścicielka Akademii Kobiet.
W miłej atmosferze, w gronie Pań spotykamy się, aby posłuchać inspirujących i merytorycznych prelekcji, wymienić się swoimi poglądami i doświadczeniami oraz odpocząć od codziennych spraw. To doskonała forma rozwoju nowych kompetencji, poszerzania horyzontów i zdobycia nowych kontaktów (zawodowych i prywatnych). Dokładamy wszelkich starań, aby organizowane wydarzenia spełniały oczekiwania naszych uczestniczek. Każda konferencja jest przygotowywana we współpracy z Partnerami, którzy proponują wiele atrakcji dla naszych gości. – mówi Monika Lichota pomysłodawczyni i organizatorka Akademii Kobiet.

Podczas V edycji został zaprezentowany najnowszy projekt Akademii Kobiet – Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge, zrealizowany we współpracy z fundacją Omenaa Foundation.
W kalendarzu znalazły się zdjęcia 12 niezwykłych kobiet, m.in. Joanny Przetakiewicz, Anny Lewandowskiej, Doroty Soszyńskiej I Doroty Gardias. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przekazany na szczytny cel i zasili konto Omenaa Foundation na rzecz rozwoju edukacji dzieci w Ghanie.

Portal skills.pl wspiera Akademię Kobiet i realizowane przez nią projekty. Zachęcamy do zakupienia charytatywnego kalendarza na stronie: www.akademiakobiet.pl


Zapiszesz się w mniej niż:

Jeśli Ty też chcesz umieścić artykuł na portalu skills.pl to skontaktuj się z nami: portal@skills.pl

Zostaw wiadomość

*

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Translate / Übersetze